Hakkında

Politikadan, sivil toplum örgütlerine, yerel yönetimlerden iş dünyasına kadar uzanan bir çok katmanda siyasal ve sosyal iletişim, liderlik iletişimi, lobicilik ve paydaş katılımı alanında danışmanlık hizmetleri sunan Şeyda Taluk, bir yandan da bu alanda biriktirdiği tecrübe ve bilgiyi çeşitli kurumsal eğitimler, konferans ve seminerler aracılığıyla paylaşıyor. 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Paris 8 Üniversitesi’nde Siyaset ve Hukuk Bilimi yüksek lisansı yapan Taluk, aynı üniversitede doktora öncesi seminerlere ve tez danışmanı Antonio Negri’nin Collège de France’da verdiği Siyaset Felsefesi derslerine katıldı. INSEAD’da Sosyal Girişimcilik üzerine özel bir programda eğitim gördü. A.B.D., İngiltere ve Fransa’da farklı siyasal kampanya süreçlerinde eğitim aldı ve çalıştı. 

Çeşitli üniversitelerde Siyasal Kampanyacılık ve Türkiye’de Siyasal Yaşam, İkna ve İletişim Psikolojisi, Halkla İlişkiler ve Jeopolitik alanında dersler verdi.KRT’de yayınlanan Aslında Ne Dedi? Siyasal İletişim programını ortak olarak hazırladı ve sundu. Halen Campaign Türkiye dergisinde iletişim üzerine yazılar kaleme alan Taluk’un 2019’da, Kırmızı Kedi Yayınevi’nden Seçim Nasıl Kazanılır? : 101 Tavsiye adlı kitabı yayınlandı. Kısa sürede çok satanlar arasına giren Seçim Nasıl Kazanılır? dünya çapında başarılı olmuş seçim kampanyalarını inceleyen ve bunlardan 101 tavsiye çıkaran, bir seçimin kazanılması için neler yapılması gerektiğini ortaya koyan “seçim-iletişimi” kitabı. Bunun yanı sıra 2020’de Türkiye Sosyal Ekonomik ve Siyasal Araştırmalara Vakfı tarafından yayınlanan Yerel Yönetimler için Paydaş Katılımı El Kitabı’nı kaleme aldı. 

Hakkında” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s